МАЛОПОЛОВЕЦЬКЕ

З любов’ю до рідного краю

vkon fb tg

 

Малополовецьке в часи Другої світової війни

t34 1942 3783de535b501704ca6e4ea5a0126ed6

ілюстраційне фото - warspot.ru

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Село Малополовецьке було окуповане фашистами 17 липня 1941 року.

 

За час окупації в селі німецькі окупанти спалили 104 двори колгоспників, Поліцаї із полтавської області спалили приміщення школи. Було пограбоване колгоспне майно. В 1943 році, коли фронт наблизився до села, фашисти зібрали всіх чоловіків, які ще залишалися у селі, загнали їх до хати і тримали три дні, не давали їсти і пити води, а потім, під вечір вигнали до яру і розстріляли.

 

Декілька чоловік, дивом урятувалися, 82 чоловіки загинули, їхні тіла поховали на кладовищі, а на місці загибелі улюди насипали могилу. І зараз біля Широкої Криниці стоїть пам'ятник, що нагадує про ті жахливі події. Під час каральної операції проти партизан у 1943 році німці розстріляли 47 чоловіків, жінок і дітей біля Воронцького лісу, спалили також дві вулиці від лісу.

 

Під час окупації 98 юнаків і дівчат, насильно вивезли на каторжні роботи до Німеччини.

 

Під час Великої Вітчизняної війни, на фронтах загинуло і пропало безвісти 160 наших односельців.

 

Партизанський загін, який діяв на території сіл Малополовецьке, Яхни, Краснолісискладався приблизно з 30 осіб. Це були солдати Червоної Армії, які потрапили в полон і втекли, солдати ,які потрапили в оточення чи були поранені і залишилися на окупованій території. Серед партизан були і місцеві жителі, які допомагали партизанам, збирали військову інформацію, розповідали людям про події на фронті, допомагали партизанам продовольством.

НОВИНИ

Археологічні розкопки

ARH

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА

FK SUB

Метричні книги

5375365

FACEBOOK