МАЛОПОЛОВЕЦЬКЕ

З любов’ю до рідного краю

vkon fb tg

 

Про село

mozaika

Малополове́цьке — село у Фастівському районі Київської області, Україна

Засноване - 1094 року

Площа - 7,74 км2

Населення становить 978 осіб.

Середня густота населення -126 особи на км2.

Поштовий індекс - 08555

Телефонний код  +380 4565

Працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, у якій навчається 68 учнів (2012р.), також у селі розташоване стаціонарне відділення гереатричного профілю, амбулаторія сімейної медицини, будинок культури, сільсько-господарські товариства, фермерські господарства, відділення зв'язку, мережа торговельних закладів, 19 суб'єктів підприємницької діяльності.

У межах сільської ради знаходиться село Тарасівка (Фастівський район), з вулицями Зелена та Вишнева, в якому проживає 18 осіб.


СТАРОСТА села

Рибитва ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА

с. Малополовецьке, вул. Паркова (Пархоменка), 8

тел.: +38 (04565) 47-1-17

E-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.


Символіка села

gerb

Малий герб

Герб села великий min

Великий герб

prapor

Прапор

Герб Малополовецького затверджений рішенням Малополовецьке сільської ради в 2003 році. Щит розсічений пурпуром і зеленню. У щиті зображений срібний колос над золотим луком, що супроводжує праворуч золотий церквою, а зліва - золотий головою вола. Голова вола символізують силу, хоробрість, древніх скотарських традицій, церква - символ християнської віри.


ШИРОКА КРИНИЦЯ

Найбільш відоме і улюблене місце жителів села, яке багато хто вважає священним, – це знаменита Широка Криниця.

Вона знаходиться в самому серці села, де воно зароджувалося. Ніхто не пам’ятає, коли вона з’явилася. Але відомі згадки, що вона існувала в ХVІ столітті. Як розповідають старожили села, в Широкій Криниці навіть в найпосушливі роки ніколи не зникала вода. 

Пам’ятає Широка Криниця і трагічні події, які відбувалися під час татарських набігів. З ними і пов’язана одна із легенд про Широку Криницю.


Сільськогосподарські товариства

СТОВ «Відродження»

Майсак Лариса Дмитрівна

Майсак Лариса Дмитрівна - З 1 квітня 2000 року працює на посаді директора СТОВ «Відродження» в с. Малополовецьке. Обиралась кандидатом у народні депутати України у 2002 році. 25 травня 2010 року відбулося засідання Ревізійної комісії Аграрного союзу України, на котрії Майсак Ларисі Дмитрівній присвоїли "Почесну відзнаку Аграрного Союзу України"

СТОВ «Відродження» створено ініціативною групою з числа працівників КСП «Нове життя» і було зареєстровано в районній державній адміністрації м. Фастів 28 березня 2000 року. На території господарства розташовані молочно-товарна ферма, свиноферма, машинно-трактоний парк, автозаправка, складські приміщення, машини для первинної очистки зерна і підготовки посівного матеріалу, пилорама, млин. Працює їдальня. Товариство має свою пасіку. Загальна площа земельних угідь, де широкою рівниною розкинулась земля, становить – 1293,8 га. Всього сільськогосподарських угідь – 1257,7 га, з них ріллі - 1176 га, сіножатей- 2,2 га, пасовищ – 70,5 га. Близько 60 % сільськогосподарських площ – під зерновими культурами, головною з яких є пшениця. Крім того, вирощують ячмінь, жито, гречку. Господарство має паспорт-патент на вирощування елітних сортів ярих та озимих культур. У структурі кормових культивуються кукурудза, кормовий буряк, багаторічні трави.

Серед технічних культур перевага надається цукровому буряку, соняшнику і ріпаку. Однією із складових економіки господарства є тваринництво.

Спеціалізація ведеться з виробництва молока і вирощування молодняку. У товаристві налічується 450 голів великої рогатої худоби, у т.ч. 170 голів корів, 200 голів свиней, 50 голів коней. 


СТОВ «Перемога»

malienko2СТОВ «Перемога» створене в 2000 році з розформованого КСП "Нове життя"
Директор - Малієнко Микола Васильович

"Для того щоб рослина виросла, йому потрібно надати все необхідне для росту і розвитку. І хоча погодні умови не завжди цьому сприяють - зернові можуть дати непоганий урожай", - так говорить Микола Васильович Малієнко.

Суспільство в 2003-2004 рр. придбало сучасну сільгосптехніку на суму понад 400 тис. грн.

У 2004 році планується запустити в роботу газову зерносушарки виробництва США.

У 2004р. розширилися посівні площі: ще 131 власник земельних ділянок с. Яхни здав в оренду свою землю. Тепер СТОВ "Перемога" має тисячу сто сімдесят п'ять га орної землі.
З 2005р. орендна плата становить 300 грн. за 1 га. Пайовикам орендна плата виплачується на вибір: зерном, грошима, послугами та ін.

Суспільство готує матеріальну базу для ведення виробництва з відгодівлі великої рогатої худоби м'ясного напрямку.

СТОВ "Перемога" бере активну участь у соціально-культурному житті сіл Малополовецьке і Яхни: надає допомогу школам і сільським радам для проведення свят, конкурсів та спортивних змагань.


ДП «Малополовецьке»

Засновано в 2000 році. Діяльність: Сільгосппродукція — виробництво, переробка, реалізація

Створене в 2000 році з розформованого КСП "Нове життя"


Зйомки фільмів на території села

0 790cf feaa8a07 XL

кадр із фільму "Батальйоны просят огня"

На території села знімали такі фільми:

«Незабутнє» (1967 рік)

«Батальйони просять вогню» (1985 рік)

«Дев'ять життів Нестора Махно» (2007 рік)

Найвизначнішими для селян стали кінозйомки фільму "Батальйоны просят огня", оскільки на весь період зйомок, були споруджені спеціальні платформи, муляжі будинків та викопані окопи. В зйомках приймали учать відомі актори зокрема Олександр Збруєв, Вадим Спиридонов, Олег Єфремов, Олександр Галібін та інші. Також для масовок набирали всіх охочих мешканців села. З самого початку фільму глядачі можуть спостерігати мальовничі краєвиди села Малополовецьке, і відомий момент "форсування радянськими військами Дніпра в ході літньо-осінньої кампанії 1943 року", кадри яких насправді знімали на річці Субодь, що проходила поблизу знімального майданчику.

 

Археологічні розкопки

ARH

ФУТБОЛЬНА КОМАНДА

FK SUB

Метричні книги

5375365

FACEBOOK